Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

YAZARLARIMIZ “ÇUKUROVA SANAT GÜNLERİ”NDE BULUŞTU

Yöremiz yazarlarından F. Saadet Bilir, Ali F. Bilir ve Mustafa B. Yalçıner bu yıl dördüncüsü kutlanan “Uluslararası Çukurova Sanat Günleri”ne konuk olup söyleşi yaptılar.

4.Uluslararası Çukurova Sanat Günleri

Gerçemek Dergisi’nin de sahibi olan Mustafa B. Yalçıner, ‘Toroslarda Yaşam Erken Başlar’ ve ‘Sümbül Gölü’ adlı öykü kitaplarından hareketle Toros kültürü, doğası ve insanı üzerine konuştu.

Ali F. Bilir, eşi F. Saadet Bilir’le 1985 yılında elim bir trafik kazası sonucu genç yaşta yitirdiğimiz Anamurlu Şair Abdülkadir Bulut üzerine uzun süredir yaptıkları ve yeni tamamladıkları “Abdülkadir Bulut-Kasabalı Lorca” ve “Kasabalı Lorca Abdülkadir Bulut’a Selam” adlı iki kitap çalışmasından söz etti. Bulut’un yaşantısından kesitler, şiirlerinden örnekler sundu, sanat anlayışına değindi.

4. Ulluslararası Çukurova Sanat Günleri

F. Saadet Bilir ise aynı zamanda öğretmen olan Abdülkadir Bulut’un “Üveyikler Göçerken” ve “Sakar Tay” adlı çocuk romanlarını konu, dil ve anlatım yönünden tanıttığı konuşmasında, onun çocuklara bakışını ve eğitim anlayışını dile getirdi. Bulut’un dergi sayfalarında kalan yazılarıyla ilgili bilgi verdi.

6 nisanda Silifke Eğitim-Sen salonunda yapılan söyleşi sonrasında yazarlarımıza günün anlamıyla ilgili birer plaket sunuldu (Gülnar Gazetesi, 21 Nisan 2010, Yıl: 5, Sayı: 197).

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir