Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

ŞAİR ABDÜLKADİR BULUT’UN ANISINA SÖYLEŞİ

Araştırmacı yazar, Emekli Öğretmen F. Saadet BİLİR ve şair, öykü yazarı Ali İhsan BİLİR (Ali F. BİLİR) şair Abdülkadir BULUT u şiirlerini ve hayatını tanıttılar.

İçel Sanat Kulübü

İçel Sanat Kulübü salonunda araştırmacı yazar F. Saadet BİLİR ve şair, öykü yazarı Ali F. BİLİR, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZDEMİR eşliğinde şair Abdülkadir BULUT tanıtıldı. Şair Abdülkadir BULUT’un Mersin -Anamur Akine Köyü’nde 1943 yılında dünyaya geldiği, öğretmen olduğu belirtildi.

bilir
Abdülkadir BULUT’un asıl bilinmesi gereken yönünün ise şair olmasıdır. Şair Abdülkadir BULUT şiirlerinde kullandığı dili halkın sade dilidir. Halkın Sade dilini kullandığı için de şiirlerinin içeriğini her kesim kolayca anlayabilmektedir. Ancak bu kadar bizden biri olan, yerli şairimiz Abdülkadir BULUT yeterince tanınmamaktadır. Şair Abdülkadir BULUT, 1985 yılında bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Belki de şairin yeterince tanınmaması ansızın genç yaşında bu dünyadan ayrılmasıdır. Tek bilinen yönünün çok az bir kesim tarafından şaire ait olan “ÜLKEMİN ŞİİR ATLASI” adlı şiir kitabıdır.

Abdülkadir Bulut

Araştırmacı yazar F.Saadet BİLİR ve şair, öykü yazarı Ali F. BİLİR söyleşide: Şair Abdülkadir BULUT çok önemli bir şairdir.  İşte böyle önemli bir değeri de halkımız bilmelidir. Düşüncelerini sade bir dille anlatan şair Abdülkadir BULUT’un halkımıza insanlarımıza tanıtabilmek için bildiklerimizin yanına araştırarak yeni bilinenleri de ekledik. Abdülkadir BULUT “Kasabalı Lorca” adlı kitap ile şair Abdülkadir BULUT’u anısına sevenlerine ve halkımıza tanıtmayı düşündüklerini açıkladılar. Söyleşide yazarlar şair Abdülkadir BULUT’un “Ülkemin Şiir Atlası” şiir kitabından şiirler okudular.

Söyleşiyi araştırmacı yazar F.Saadet BİLİR ve şair, öykü yazarı Ali F. BİLİR şair Abdülkadir BULUT’u tanıtan kitapları dinleyenlere imzalamasıyla sona erdi.

Yurdum Gazetesi
09 Ocak 2011, 09:53

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir