Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

MERV”DEN ANAYPAZARI’NA GÜLNAR” YENİ GAZETE’DE

Yeni Gazete`de 17 Ekim 2003 tarihinde çıkan tanıtım yazısının orijinal metni şöyle:

KENTLERİ KISKANDIRAN KİTAP: GÜLNAR

Mersin Üniversitesi Gülnar Meslek Yüksekokulu Müdürü F. Saadet Bilir’in 6 yıllık çalışmasının ürünü olan “Merv’den Anaypazarı’na Gülnar” adlı kitap yayımlandı. Kitap antik çağdan bu yana çeşitli adlar altında meydana gelen yerleşim yerleri ve uygarlıklar hakkında kültürel, ekonomik, demoğrafik, coğrafi ve siyasi bilgileri ayrıntılı şekilde ele alıyor.

Mersin Üniversitesi Gülnar Meslek Yüksekokulu Müdürü F. Saadet Bilir’in 6 yıllık çalışması “Merv’den Anaypazarı’na Gülnar” adlı kitabı yayımlandı. Kitap antik çağdan bu yana çeşitli adlar altında meydana gelen yerleşim yerleri ve uygarlıklar hakkında kültürel, ekonomik, demoğrafik, coğrafi ve siyasi bilgileri ayrıntılı şekilde ele alıyor. Oldukça kapsamlı bir çalışma olan ve 500 sayfayı aşkın kitap görsel malzemelerle de desteklenmiş.

Gelirinin tamamı Meslek Yüksekokulu Öğrenci Yurdu’na bırakılan kitabın önsözünde Yazar Saadet Bilir, “Gülnar’da 30 yıl yaşayacağımı, dahası Gülnar’ı tanıtan bir kitap yazacağımı söyleseler kesinlikle inanmaz, belki de şaşar kalırdım,” diyor.

1950 Gaziantep doğumlu F. Saadet Bilir Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü bitirdi. Elazığ Atatürk Ortaokulu ve Gülnar Lisesi’nde Türkçe ve Edebiyat öğretmenliği yaptı. Bilir 1999 yılından bu yana Mersin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun Müdürlüğü’nü yapıyor.

Yeni Gazete, 17 Ekim 2003, sayfa: 4

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir