abdulkadir_buluta_sevgi_sozleri_on_siparis_2010_11_13_104426

Ali F. Bilir (yazar), F. Saadet Bilir (yazar)

Basım Yılı: 2010

Yayıncı: E Yayınları

ISBN: 9789753902748

Sayfa Sayısı: 453

Türü: Anı, Yaşam Öyküsü

Kapak Tasarımı: FireFrog Creative


Görüşler

Abdülkadir Bulut, yapıtlarını öteden beri ilgiliyle izlediğim bir şair. Her şeyi bir türkü kıvamında, bir türkü tadında eritiyor. Yerel görünümlere durumlara dayanıyor. Ordan soylu imgeler yaratıyor… Kasabalı bir Lorca. Her şiirinde şiir var…
-Cemal Süreyya-

Abdülkadir Bulut yaşamıyla halktan biriydi. Toroslar’ dan bir “Yörük” olduğunu ne özel yaşamında, ne de şiirinde unutmuştur. İşte bu nedenle Abdülkadir “herkes”tir ve şiirleri de “herkesleşmiş”tir. Bu, halk ozanlarına özgü nitelik, doğal olarak, onun şiirlerini çoğullaştırmış, “biz”leştirmiş, bu şiirlere bulaşıcı bir etki gücü kazandırmıştır…

Son kitabı “Yurdumun Şiir Defteri” bu sözlerimi kanıtlayacak bütün dilsel, biçimsel ve yapısal niteliklere sahip yüksek düzeyde bir kitaptır. Bu nedenle, saçma bir kazayla gelen ölümü, yükselen bir şiiri sırtından hançerledi.
-Özdemir İnce-

Abdülkadir Bulut şiir mirasını, günümüzün geç ozanı, satır satır, dize dize, sözcük sözcük okuyup üzerinde düşünmeli, bu şiirin tadına varmaya çalışmalıdır.

Şiir severler yitirdikleri şiir tatlarını bu şiirlerle yeniden kazanacaklarını, sözün kaybolan ağırlığını Abdülkadir Bulut’ un dizilerinde yeniden bulacaklarını bilmelidirler.
-Ataol Behramoğlu-

Nereden Alabilirim?

idefix.com | dr.com.tr