Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

ARAŞTIRMACI YAZARLARDAN KÜTÜPHANEDE SÖYLEŞİ

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Mersin İl Halk Kütüphanesi’nde araştırmacı yazar F. Saadet Bilir ve Ali ihsan Bilir söyleşi düzenledi.
Araştırmacı yazar F. Saadet Bilir, “Ülkemizde kitap okuma oranının düşük olduğunu öncelikle çocukların ve gençlerin modern ve çağdaş toplum olma yolunda araştırmaya ve okumaya yönelmeleri gerekiyor” dedi.
Dünya ülkelerinden örnekler veren araştırmacı yazar Bilir, “Türkiye’de günlük iki buçuk milyon gazete satılırken İngiltere’de iki gazetenin tirajı dört buçuk milyondur.” diye konuştu.
Araştırmacı yazar Ali F. Bilir ise, çocukluğunda ekonomik yoksullukla ortaöğrenimini Mersin’de okuduğunu o zaman üşüdüğünde ısınmak için kütüphaneyi tercih ettiklerini okuma alışkanlığı kazandığını şair ve yazarlığını kitap okuma alışkanlığına borçlu olduğunu belirtti. Yazarlar daha sonra okuyucuya kitaplarını imzaladı.
Kütüphane müdürü Mehmet Karakoç, Gülnarlı araştırmacı ve yazar F. Saadet Bilir ve Ali F. Bilir’e teşekkür etti. Daha sonra ÇOGEM Müdürlüğünü ziyaret eden araştırmacı yazar F. Saadet BİLİR, ÇOGEM Müdürü Mustafa Sarı’nın öğrencisi olmasının da kendisini mutluluk verdiğini ifade etti.

(Çukurova Günlük Siyasi Gazete, 7 Nisan 2008, Yıl 25, Sayı: 8824, sayfa: 2)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir