Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

1. GELENEKSEL GÜLNAR BULUŞMASI’NIN KİTAPÇIĞINDAKİ ÖNSÖZ

Gülnar Hatun anısına, gelişmiş, çağdaş ilçe Gülnar için 1. Geleneksel Gülnar Buluşması’ndaki konuşmaları, alınan kararları kitaplaştırmak için söz vermiştik.

Bu kitapçıkta, geçen yıl Gülnar Buluşması’na karar verdiğimiz günden başlayarak yazışmaları, duyuru ve ilanları, davetiyeyi, toplantıdaki konuşmaları, buluşma öncesi bütün yayımlanan yazı, yorum ve görüşlerle birlikte tüm belgeleri bulacaksınız.

Söz uçar, yazı kalır. Umarım bu kitapçık gelecek yıllardaki Gülnar buluşmalarına ışık tutar.
Amacımız, Gülnar Hatun Anısına, gelişmiş, çağdaş ilçe Gülnar için yola çıkarak siyasal kimliğimizi öne çıkarmadan, kişisel çıkarlarımızdan arınıp güç birliği yapmak, birbirimizi tanımak, yabancılaşmayı önlemek, gençler için geleceğin bakımlı Gülnar’ını var etmek, sosyal değerlerimizi tanımak ve tanıtmak.

Bu kitapçığı oluşturan 1. Geleneksel Gülnar Buluşması’nın öyküsüne kısaca değinmek isterim.

İşe, öncelikle Gülnar’ın yetiştirdiği bilim adamlarına, 18 profesöre mektupla ulaşarak onların “Gelişmiş, Çağdaş İlçe Gülnar” için bu toplantıda bildiri sunmalarını isteyerek başladık.

Gülnarlı siyaset adamlarına eski milletvekillerine, Gülnar ve beldeleri belediye başkanlarına ulaşıp onların da konuşmalarını önerdik.

Gülnarlı ressam ve grafikerlere bu buluşmada sergi açmalarını önerdik. Gülnarlı fotograf sanatçısı İsa ÇELİK’i ‘Gülnar ve Çevresi’ konulu bir dia gösterisi için davet ettik.

İlçemizin yetiştirdiği değerlerden, biri yetişkin, Samiye KANDEMİR-SAKARYALI ile biri genç, Mehtap ÖZ’ü onur konuğu seçerek Gülnarlılara tanıtmayı amaçladık.

Araştırmacı yazar Gündüz ARTAN, araştırmacı yazar Doğan ATLAY ve şair yazar Ali F. BİLİR’den Örenpınarlı Âşık Cemal’yi tanıtmalarını istedik.

31 Ağustos’ta, yani etkinliğin üçüncü günü Gülnar’ın tarihi ve doğal güzellilerini tanımak, kaynaşmak amacıyla Meydancık Kalesi, Bolyaran Ormanları, Ilısu Şelalesi’ne gezi yapmayı kararlaştırdık.

Bir ilki gerçekleştirdik.Toplantı içeriği tümüyle kitapçıkta.

1. Geleneksel Gülnar Buluşması’nın gerçekleşmesinde ve bu kitapçığın hazırlanmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür.

Dileğimiz, bu buluşmanın kesintisiz, çoğalarak sürmesi; gelişmiş, çağdaş ilçe Gülnar’ın var edilmesinde öncü olması…

Not: Bu kitapçığın yayımlanmasında maddi – manevi katkılarından dolayı Test-Teknik Dershanesi Mürüdü Sayın Celâl TEMEL’e sonsuz teşekkürler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir